trusted online slot malaysia  Jarmark Franciszkański
Jarmark Franciszkański PDF Drukuj

Jarmark Franciszkański

Ósma edycja Jarmarku Franciszkańskiego na dziedzińcu świątyni przy ulicy Reformackiej rozpoczęło się o godzinie 14. Zwiedzanie zakamarków zabytkowego klasztoru zaplanowano o godzinie 16 i 17.

Na straganach zwiedzający mogli kupić rękodzieło, swojskie potrawy i napitki, konfitury, miody i krówki franciszkańskie, specjały kuchni klasztornej, a także leki z Bożej Apteki.

Uczestnikom jarmarku swoimi występami umilali czas występy: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkół w Skomlinie, występ dzieci z Przedszkola nr 1 w Wieluniu, „Zielony Listek” - warsztaty dla maluchów, występ uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

Tradycyjnie nie zabrakło konkursów i zabaw oraz wystawy królików i gołębi.

O godzinie 18.30 odprawiona została msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory.